Согласно информации статьи (Материал из Википедии) под названием "Куда бы ещё вторгнуться", документальный фильм американского кинорежиссёра-документалиста Майкла Мура "Куда бы ещё вторгнуться" (англ. Where to Invade Next) — был впервые показан на кинофестивале в Торонто в сентябре 2015 года. Сюжетом фильма является: попытки поиска Муром лучших решений распространенных проблем в жизни Америки, путешествуя по странам Европы (Италия, Франция, Финляндия, Словения, Исландия) и Тунису, рассматривая те направления их политики («от школьных обедов до пенитенциарных систем»), в которых они, по мнению автора фильма, лучше, чем в США. До премьеры фильма, съёмки которого тщательно скрывались, Мур рассказывал, что его работа посвящена «бесконечной войне» США и её использованию для поддержки американского военно-промышленного комплекса: «После терактов 11 сентября стране постоянно необходим враг, чтобы США могли поддерживать свой оборонно-промышленный комплекс, а компании могли делать на этом деньги. Кто наш следующий враг? В фильме представлено большое количество оригинальных, креативных (творческих) идей, которые нашли свое воплощение в жизни различных стран Европы и Азии. Раскрытые в фильме проблемы и их решения так же очень актуальны могут быть и для Украины. Официальный сайт режиссёра Майкла Мура - http://wheretoinvadenext.com

12 вересня 2017 року Міністерство юситиції України на офіційному сайті опублікувало новину під назвою "Співробітники виконавчої служби Мін'юсту пройшли перевірку поліграфом на предмет можливих протиправних дій: фактів вимагання не зафіксовано, - Мін'юст". Згідно інформації викладеної в замітки, з середини серпня 2017 року за ініціативи керівництва Міністерства юстиції усі чинні керівники структурних підрозділів Департаменту Державної виконавчої служби Мін’юсту пройшли перевірку на поліграфі. Нині таку саму перевірку, відповідно до затвердженого Міністерством юстиції графіку, проходять керівники управлінь ДВС у регіонах.

Верховна Рада України на вечірньому засіданні у вівторок, 5 вересня, прийняла закон "Про освіту" в новій редакції. За його ухвалення у другому читанні та в цілому проголосували 255 народних депутатів, йдеться на сайті парламенту. Документ встановлює, що мовою освітнього процесу в освітніх закладах є державна мова. Досить нового змісту набувають такі рівні підготовки професіоналів як курси підвищення кваліфікації в рамках післядипломної освіти. Крім того дається визначення поняттю здобуття освіти на робочому місці – це спосіб організації навчання здобувачів освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою (як правило, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти) відбувається на виробництві шляхом практичного навчання, участі у виконанні трудових обов’язків і завдань під керівництвом фахівців-практиків, залучених до освітнього процесу. Положення про форми здобуття освіти затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

В 2017 году в Верховном Совете Украины было зарегистрировано ряд законопроектов, которые имеют непосредственное отношение к нормативно-правовому регулированию вопросов связанных с проведением судебных экспертиз в Украине. А именно проекты законов: «О судебно-экспертной деятельности» (р.н.6264), «О внесении изменений в Хозяйственный процессуальный кодекс Украины, Гражданский процессуальный кодекс Украины, Кодекс административного судопроизводства Украины и другие законодательные акты» в части, касающейся судебно-экспертной деятельности (р.н. 6232) и «О внесении изменений в Закон Украины «О судебной экспертизе» (р.н.6244). Указанные законопроекты освещают актуальность проведения реформы судебной экспертизы в стране, преимущества и недостатки осуществления экспертизы государственными и независимыми (частными) судебными экспертами, а так же участие судебных экспертов в написании методик проведения судебных экспертиз.

Шановні колеги і всі небайдужі до застосування спеціальних знань в юридичній сфері діяльності! Запрошуємо Вас стати активними дописувачами електронного реферативно-наукового журналу "Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа і спеціальних знань в юридичній практиці". Редакційна колегія видання складається з 6 докторів психологічних (юридичних) наук: Н.О. Євдокимова, О.М. Цільмак, О.І. Мотлях, В.І. Барко, О.В. Землянська, В.О. Лефтеров, 6 кандидатів наук: О.А. Назаров, Н.В. Алікіна, Г.В. Попова, С.І. Большаков, С.В. Безушко, Ю.В. Вербина, провідних фахівців в галузі судової експертизи: Т.М. Єгорова, Т.В. Савкіна, О.П. Савостін та знаних в Україні експертів-поліграфологів: В.О. Шаповалов, А.Б. Лисенко, у тому числі фахівців міжнародного рівня: В.М. Князєв (Белорусь), А.В. Гайдамашев (Казахстан), Родольфо Прадо Пелайо (Мексика).

В Україні, за інформацією Закон і Бізнес, створили додаток, який відкриває доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень з мобільного телефону. Розробники наполягають на новому форматі доступу до судових рішень, що включає в себе не лише можливість пошуку конкретних справ і документів, але й функціонал відстеження та оповіщення про судові засідання з обраних процесів: всі обрані справи, в яких призначені судові засідання (відомі час та дата), автоматично заносяться до календаря з нагадуванням про засідання.

Серед фахівців, які володіють спеціальними знаннями в галузі поліграфологічної діяльності є певно коло осіб, які крім того, виконують, за основною сферою професійної діяльності, функції адвокатів, тому можливо дана інформація може бути їм корисна. В Єдиному державному реєстрі судових рішень розміщена постанова Окружного адміністративного суду Києва від 21 липня 2017 року - в якій підтверджено право адвокатський самоврядних організацій позбавляти свідоцтв на право заняття адвокатською діяльністю адвокатів, які своєю поведінкою ганьблять професію адвоката в приватному житті. Відповідно до статті 12 Правил адвокатської етики під вимогою поважати адвокатську професію розуміється ствердження поваги адвокатом до адвокатської професії, яку він уособлює, її сутності та громадського призначення, сприяння збереженню та підвищенню поваги до неї в суспільстві. Цього принципу адвокат зобов’язаний дотримуватись у всіх сферах діяльності: професійній, громадській, публіцистичній та інших, у тому числі приватному житті. Правовою позицією Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури є те, що адвокат повинен дотримуватись присяги адвоката України, Правил адвокатської етики та верховенства права, законності і у своєму приватному житті демонструвати верховенство права і вимоги закона.

Шановні друзі! Шановні правоохоронці - поліграфологи, психологи, експерти і всі хто використовує в своїй роботі спеціальні психологічні знання! Редакційна колегія електронного реферативно-наукового журналу щиро вітає Вас із професійним святом – Днем Національної поліції України!

Согласно информации Украинского Агентства по Стандартизации, 27 апреля 2017 года Украиной, а именно государственным предприятием «Украинский научно-исследовательский и учебный центр проблем стандартизации, сертификации и качества» (ДП «УкрНДНЦ») (и.о. генерального директора Анна Лисина), выполняющим функции национального органа стандартизации и ASTM International (Американским международным обществом испытания материалов) (Президент ASTM International, Кэтрин Морган) был подписан Меморандум о взаимопонимании с целью укрепления отношений в области международной стандартизации, двух организаций. Целью Меморандума является распространение действия стандартов ASTM International на территории украинского государства. Меморандум поддерживает использование международных стандартов ASTM, а также поощряет глобальное участие в дальнейшей разработке новых и пересмотре существующих стандартов. Программа подписание меморандумов о взаимопонимании ASТM International была основана в 2001 году. На сегодняшний день ASTM International имеет примерно 7500 своих стандартов, на которые ссылаются законы, правила, коды и т.д. в странах за пределами США. Стандарты ASTM International помогают создавать базу для конкурентоспособных и безопасных видов деятельности и производства, а так же лежат в основе контрактов, стандартов, законов и норм во многих странах мира. Более подробная информация на https://www.astm.org. 

ASTM International имеет непосредственное отношение и к стандартизации деятельности в области психофизиологических исследований с использованием полиграфа.

День судового експерта (Day of the Judicial Expert of Ukraine) — професійне свято судового експерта, яке в Україні відзначається щорічно 4-го липня. З ініціативою введення Дня судового експерта України виступила Координаційна рада з проблем судової експертизи, яка діє при Міністерстві юстиції України, мотивуючи своє рішення тим, що судово-експертна сфера має величезне значення для забезпечення правосуддя в суспільстві та захисту прав людини. Указом Президента України Віктора Ющенка № 424/2009 від 10 червня 2009 року «Про день судового експерта» було встановлено професійне свято — День судового експерта ураховуючи значення судово-експертної діяльності у забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина та на підтримку ініціативи громадськості. День судового експерта України не є вихідним, він вважається виключно професійним святом судових експертів. У день професійного свята Дня судового експерта України бажаємо судовим експертам та всім колегам, які залучаються у якості судових експертів, творчої наснаги та натхнення в роботі, вагомих службових здобутків, сил фізичних і душевних для здійснення всіх добрих починань. Зичимо всім міцного здоров'я, безмежного щастя, родинного затишку. Хай службові та життєві негаразди оминають Вас стороною. Зі святом!

 21 сентября 2017

Mostly cloudy

22°C

Николаев

Mostly cloudy

Новини