11 лютого 2016 року громадською організацією "Незалежна Медіа профспілка України" було надано роз'яснення щодо питання "Чи є Інтернет-видання засобами масової інформації?". У своєму роз'ясненні Незалежна Медіа профспілка України повідомила про наступне. Відповідно до частин першої, другої статті 22 Закону України “Про інформацію”: “Масова інформація — інформація, що поширюється з метою її доведеннядо необмеженого кола осіб. Засоби масової інформації — засоби, призначені для публічного поширення друкованої або аудіовізуальної інформації”. 

Визначення поняття “аудіовізуальна інформація” міститься у статті 1 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”: “аудіовізуальна інформація —будь-які сигнали,що сприймаються зоровими і слуховими рецепторами людинита ідентифікуються як повідомлення про події, факти, явища, процеси, відомості про осіб, а також коментарі (думки) про них,що передаються за допомогою зображень та звуків”. 

Відповідно до статті 1 Закону України “Про телекомунікації”. “Інтернет — всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв`язана глобальним адресним простором та базується на Інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами”.

У відповідності до пункту 2. Прикінцевих положень Закону України «Про інформацію» визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Таким чином, інформація яка поширюються через мережу Інтернет орієнтована на необмежене коло осіб, відповідно є масовою інформацією. Інтернет-видання (веб-сайт) є засобом, призначеним для публічного поширення друкованої або аудіовізуальної інформації, а відповідно – є засобом масової інформації.

Контактна інформація: Оксана Колесник, секретар НМПУ, e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел. +380 (50) 356 0910

 22 июля 2018

Mostly cloudy

30°C

Николаев

Mostly cloudy

Новини